seriale online

Modowe inspiracje 13. Doktora

Doktor Who (2005)

Doktor Who to kultowy brytyjski serial science-fiction, który po raz pierwszy powrócił w 2005 roku. Serial opowiada przygody Doktora, przedstawiciela rasy Władców Czasu, który podróżuje przez czas i przestrzeń za pomocą swojego statku kosmicznego, TARDIS, który wyglądem do złudzenia przypomina policyjną budkę znaną z londyńskich ulic. Podczas swoich przygód doktor wielokrotnie ratuje ziemię i inne planety z opresji. W jego podróżach towarzyszą mu wierni przyjaciele.

Aktualnie serial Doctor Who liczy 10 serii, producentem wykonawczym jest Steven Moffat. Premiera 11. sezonu Doctor Who już niedługo - już wkrótce zobaczymy 13. doktora w akcji!

Doctor Who sezon 11

Czekaj na premierę z cryptophene.com! Doktor Who online

Każda kolejna regeneracja tytułowego Doktora z kultowej brytyjskiej serii „Doktor Who” wzbudza emocje. I stało się, 13. Doktorem będzie kobieta. W rolę 13. wcieli się Jodie Whittaker znana m.in. z serii „Broadchurch”, w której obsadzie pojawił się również 10. Doktor (David Tennant). Ale to już wiadomo. I choć informacja o tym, że tytułowy doktor będzie kobietą została podana już kilka miesięcy temu, temat wciąż jest kontrowersyjny dla wielu wiernych fanów serialu.

W ostatnim czasie opublikowane zostało pierwsze oficjalne zdjęcie 13. Doktora. Tak jak w przypadku poprzednich regeneracji, tak i teraz wygląd Doktora jest przedmiotem dyskusji wśród doktorowego fandomu.

Na zdjęciu Jodie Whittaker ma na sobie długi szary płaszcz i brązowe trzewiki, ale to nie one rzucają się najbardziej w oczy i podlegają największym dyskusjom. W oczy najbardziej rzucają się żółte szelki, koszulka z wzorem tęczy i niebieskie spodnie 6/8 z wysokim stanem. Do tego wystające z butów skarpetki, które kolorem do złudzenia przypominają TARDIS.

Dziś pozwolimy sobie skomentować modowe wybory 13. i pokazać, jakie mogły być ich inspiracje. Z pewnością część fanów Classic Doctor już zauważyła te podobieństwa, jednak pozwolimy sobie wskazać je tym, którzy nie zwrócili na to jeszcze uwagi ;)

11 sezon doktora who

Czwarty Doktor

Barwny szalik, czupryna loków i kapelusz. Tego Doktora trudno nie kojarzyć. Najbardziej charakterystycznym elementem garderoby 4. Doktora jest jego kolorowy szalik, do którego nawiązaniem może być kolorowy wzór na koszulce 13. Doktora. Warto zwrócić też uwagę na to, że tęczowe barwy powtarzają się na wewnętrznych lamówkach płaszcza 13. Co jak co, ale wizerunek kobiety doktora, choć specyficzny, to zdecydowanie zachowuje pewną spójność.

Co ciekawe, podobne motywy kolorystyczne znajdziemy także u takich postaci jak Osgood (pani naukowiec z Unit w 9. Sezonie) i Bill, towarzyszka 12. Doktora z 10. sezonu.

Szelki Doktora

Żółte szelki 13. Doktora  to nie pierwsze szelki w serii „Doktor Who”. W garderobie której regeneracji Doktora pojawiły się szelki? Nosił je drugi doktor, grany przez Patrick Troughtona, oraz jedenasty doktor (w tej roli niezapomniany Matt Smith).

Pozostaje nam teraz tylko czekać aż 13. Doktor w swoim nowym, ekstrawaganckim stroju, wyruszy ocalać świat podczas kolejnych przygód. Regeneracja Doktora nastąpi już w świątecznym odcinku specjalnym. Będzie to ostatni odcinek, w którym wystąpi 12. Doktor (Peter Capaldi). Prawdopodobnie już wtedy fani Doktora dostaną pierwsze sceny z Jodie Whittakers. 

Sezon 11. „Doktora Who” już jesienią 2018 roku.